Advert

Tütüne Getirilmek İstenen Ceza 2 Yıl Erteleniyor

Geçtiğimiz günlerde CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Meclis Genel Kurulunda yaptığı konuşmada tütüne getirilmek istenen cezanın kaldırılmasına ilişkin yaptığı konuşmaya Ak Parti Adıyaman Milletvekillerinden Yasanın öngördüğü cezanın iki yıl ertelenmesi için torba kanun teklifi yapıldı.

Tütüne Getirilmek İstenen Ceza 2 Yıl Erteleniyor
Tütüne Getirilmek İstenen Ceza 2 Yıl Erteleniyor Mehmet AKINCI

Ak Parti Adıyaman Milletvekili ve Genel Merkez Disiplin Kurulu başkanı Ahmet Aydın’ın öncülüğünde, Bir grup Ak Parti Milletvekili tarafından TBMM’ye 20 maddeden oluşan bir torba kanun teklifi yapıldı.

TBMM’ye sunulan torba kanununda bölgemizi yakından ilgilendiren tütün yasasını ilgilendiren madde de var.

Tarım Ve Orman Bakanlığı tarafından Kooperatiflerle ile ilgili yönetmelik çalışmasının tamamlanmaması nedeniyle, kanunun yürürlüğe girmesi durumunda tütün üreticilerinin büyük sıkıntı çekeceğini belirten Ak Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın, bunu düşünerek üreticilerimizin rahat nefes almasını sağlamak için TBMM’ye bu teklifte bulunduklarını söyledi.

1 Temmuz 2017 yılında yasanın yürürlüğe girmesi ile tütün üreticilerin sıkıntıya düşeceğini bildiklerini ve kooperatiflerin sisteminin oturması adına bu sürenin üreticilerimiz açısından rahat bir nefes almasını sağlayacaktır.

Adıyaman Milletvekili arkadaşlarımız ile birlikte süreci takip ettiklerini ve takip etmeye devam edeceklerini de sözlerine ekleyen Aydın, emeği geçenlere teşekkür etti.

 

 

 

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kazada Ölenlerin Sayısı 3'e Yükseldi
Kazada Ölenlerin Sayısı 3'e Yükseldi
CHP İl Başkanı Çakmak'tan Engelliler Haftası Ziyareti
CHP İl Başkanı Çakmak'tan Engelliler Haftası Ziyareti